Meelelahutus

Klubindus ja kasiinondus: stereotüüpsed meelelahutused, mis polegi nii halvad kui arvasid

Kui mainida sõnu “klubi” ja “kasiino”, tekib paljudele inimestele silme ette kujutlus inimestest, kes on sõltuvuste kätkeis või jäänud elu hammasrataste vahele. Mingil põhjusel on need kaks asutust ühed suurimad stereotüübid tänapäeva meelelahutusmaailmas ning meedias räägitakse neist pigem negatiivse alatooniga, rõhutades sõltuvusi – olgu teemaks alkoholism või hasartmängurlus.

Kas tegelikkus on sama must? Julgen väita, et ei ole.

Kas klubid ja kasiinod võivad tekitada inimestele probleeme? Jah, võivad küll. Kuid samamoodi võib tekitada probleeme igapäevane elu: kohvikus võib saada toidumürgituse, ülekäigurajal teed ületades võib auto alla jääda, Lasnamäe tornmajade vahel kõndides võidakse sulle prügi kaela valada. Juhtuda võib kõike, kuid kas on aus panna üks teatud meelelahutusliik kriitikalaine alla?

Nii ööklubid kui ka kasiinod on loodud puhtalt meelelahutuse tarbeks, kuid alati leidub inimesi, kes satuvad sõltuvuste küüsi. Hei, isegi šokolaadist või filmide vaatamisest võib jääda sõltuvusse! Asutusi kui selliseid ei tohiks aga terve liigina mustata ega panna nende kohale varjupilvi nagu on hetkel tehtud klubide ja kasiinodega.

Olles elu jooksul külastanud lugematul arvul ööklubisid ja kasiinosid julgen öelda, et tegelik pilt ei ole pooltki nii must kui võiks arvata. Tõsi, leidub asutusi, mis ei hiilga oma omaduste poolest, on klubisid, mis on tõesti räpased, kuid need on mõned üksikud näited. Eesti ööklubid on eesrindlikult korralikud ning selle asemel, et näha alkoholiuimas sõltlaseid, võid kohata klubis hoopis ärimehi või kontoritöölisi, kes on tulnud pisut “auru välja laskma”.

Kasiinod ei ole samuti ära teeninud levinult negatiivset kajastust. Sõltuvuse võib tekitada kas või Candy Crush või RuneScape. Eestis on üle kümne legitiimse internetikasiino, mis rõhutavad igal sammul seda, kui tähtis on mõistusega mängida ning hoida mängimisel piir peal. Iga inimene vastutab iseenda eest ning endale tuleks aru anda selle osas, kus on piirid. Pole aga aus pidevalt visata mürginooltega asutusi, mis on loodud puhtalt meelelahutuse eesmärgil.

Selle moraalijutu lõpetuseks: naudi julgelt ööklubisid ja kasiinosid. Need ei ole üdini halvad nagu võisid võib-olla varasemalt arvata. Kui tarbid meelelahutusteenuseid, tee seda mõistusega ning hoia piiri – nii saad sa suurepärase kogemuse osaliseks, ükskõik, millist meelelahutusteenust tarbid.