Meelelahutus

Ööklubid ja muusikavalik: kas klubides on ka koht rokile?

Millisele muusikale sa mõtled, kui kujutled ette ööklubis käimist? Suure tõenäosusega hakkab peas mängima mõni poplaul, rütmikas meloodia ja meloodiad, mis on DJ poolt kokku miksitud. Veelgi enam, tihtipeale pole laulusõnadel kohta klubilauludes ning muusika taandub eelkõige rütmidele, mille saatel klubitajad saaksid tantsida.

Taolise muusikavaliku valguses tekib aga küsimus: kas ühes tavalises klubis on koht ka rokkmuusikale või alternatiivsetele muusikanišidele? Või on klubis koht ainult tempokatele rütmidele, mille taga pole tihti isegi laulusõnu?

Rokkmuusikat võib kohata ööklubides eelkõige erinevate teemapidude ajal, aga ühel tavalisel klubiõhtul taolist muusikat ei kuule. Alternatiivsed žanrid on leidnud endale koha hoopis teistes klubides, mis on loodud spetsiaalselt sellise muusika jaoks – Eestiski leidub mitmeid rokiklubisid, kus pole jällegi kohta rütmikale muusikale.

See tähendab, et suure tõenäosusega ei kuule ööklubide tavapärases muusikavalikus midagi peale suurimate popphittide. Selle põhjus on enamgi kui selge: klubid soovivad rahuldada nii paljusid kliente kui võimalik ning kuna poppmuusika on valdava enamuse lemmikmuusika, jääb ka ööklubi taolise muusikavaliku juurde, et pakkuda rõõmu enamikele külastajatele. Poppmuusika olulisust tänapäevases klubimaailmas ei saa alahinnata ning seepärast on ka täiesti loogiline kohata eelkõige taolist muusikat, mida lastakse raadiotes ning mis domineerivad edetabeleid.

Seega võib lihtsustatult öelda, et klubimuusika valik sõltub sellest, mis parasjagu laiemas muusikamaailmas domineerib. Kui domineeriv žanr oleks disko, siis oleks ka klubides diskomuusika. Kui parasjagu oleks rokk põhivoolu muusika, kuuleks seda ka suure tõenäosusega kõikides klubides.

Kui soovid aga minna klubisse, kuid sa pole põhivoolu muusika austaja, tasub samm seada alternatiivklubide poole, mis on loodud spetsiaalselt vastava žanri jaoks. Kogemus võib olla küll pisut teistsugune ning tavalisele ööklubile sarnast tantsuhõngu ei pruugi leida, kuid kui austad ka alternatiivset muusikavoolu, siis tõenäoliselt polegi traditsiooniline klubi niivõrd õige meelelahutuspaik.

Leian, et igal muusikavoolul on aga siiski koht igas ööklubis. Tõsi, ööklubid valivad muusikat selle järgi, mis inimestele meeldib, kuid aeg-ajalt korraldatakse ka teemapidusid ja muid erilisi üritusi, mille raames pakutakse ka erinevat muusikavalikut. Üks õige ööklubi pakub kõike – alates poppmuusikast kuni rokini!